روستای نظرآقا-نظرآقا سلام

  سمیه عاملی حادثه تلخ و ناگوار ساختمان پلاسکو در پایتخت کشور که بروز ترین امکانات و مجهزترین تجهیزات در آنجا جمع شده اند نتوانست ناجی دارایی هایی ملی باشد حتی نتوانست ناجی ناجیان و آتش نشانان

عنوان بنر

نیازمندی ها

تبلیغات 1 تبلیغات 2  3تبلیغات

مطالب پیشنهادی

تکرار خطا دوباره ما را نسزد (سمیه عاملی)

  • 11:55
  • 462  بازدید

 

سمیه عاملی

حادثه تلخ و ناگوار ساختمان پلاسکو در پایتخت کشور که بروز ترین امکانات و مجهزترین تجهیزات در آنجا جمع شده اند نتوانست ناجی دارایی هایی ملی باشد حتی نتوانست ناجی ناجیان و آتش نشانان غیور و ایثارگر هم. این موضوع را از آن جهت بیان نمودم تا تلنگری بر ساخت و سازها و مدیریت خدمات فنی و مهندسی شهرمان باشد .
ساخت و سازهایی مرتفع که هیچ یک از ماشین آلات موجود و ساختار آتش نشانی برازجان قادر به حفاظت و صیانت از آنها نیست عدم وجود سیستمهای آتش نشانی در ساختمان ها ، عدم الزام به فرهنگ سازی،تعبیه و استقرار سیستم های حفاظتی و هشدار دهنده در ساخت و سازهای FLAT و طبقاتی از اداری تا شخصی و عدم وجود ساختاری منسجم و یکپارچه در سازمان آتشنشانی متناسب با ظرفیت های شهری و پیرامون، همسان با جمعیت استقرار یافته در این شهر  رو به رشد و گستردگی شهری، پراکندگی و توسعه فیزیکی خود دلایلی محکم بر آماده سازی و توجه بیشتر مسئولین به صیانت و حفاظت از نیروی انسانی خبره ، کارآمد و تقویت ساختارهای موجود در مقابله با حوادث قابل پیش بینی تا حوادث غیر مترقبه خواهد بود . از دست دادن سرمایه های انسانی و خسارات جبران ناپذیر ناشی از این فقدان در گستره فعالیت خدمات فنی و مهندسی اثرات غیر قابل جبرانی را از حیث فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی برای سالها برجای خواهد گذاشت که در این کوتاه رهگذر علمی مقصود حفظ منابع انسانی ، سرمایه های اجتماعی و نگاه بلند  و کلان نگر به رویکرد های مدیریتی حاکم بر برنامه ریزی های شهری تقویت و رشد محتوایی فعالیت های موجود بوده و هست .

هدف گذاری و شناخت عمیق نسبت به رفتارهای مدیریتی و پایش مستمر فعالیت ها، بازرسی و استقرار استاندار های موجود ملی و بین المللی مبتنی بر کیفی سازی داده های میدانی متناسب با اقلیم و ظرفیت های منطقه ای خود نوعی نگرش پیشرو در ساختار سازی و استفاده بهینه از پتانسیل های موجود درونی و بیرونی نهادهای شهری و خدماتی به حساب می‌آید و می تواند کارکرد انگیزشی در مشارکت عمومی و مردم داشته باشد . امید داریم با پرداختن به الگوهای موفق و درس گرفتن از تجربه های ناگوار در راه توسعه و پیشبرد مسئولیت های اجتماعی گامهای موثرتری برداشته شود.


سمیه عاملی کارشناس حقوقی

منبع: اتحاد خبرمطالب مرتبط:

1) مديريت، نظراتي که حاوي توهين ، هتاکي ، افترا و مسخره کردن شخص يا گروهي باشد را منتشر نخواهد کرد.
2) نظرات تبليغاتي ( معرفي سايت هاي تبليغاتي ) درخواست تبادل لينک منتشر نخواهد شد
3) لطفا جهت بوجود نيامدن مسائل حقوقي از نوشتن نام مسئولين و شخصيت ها تحت هر شرايطي خودداري نمائيد.
4) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.

کد امنیتی رفرش

عنوان باکس

هیئت سیدالشهدا روستای نظرآقا

گالری تصاویر

درباره ما

نظرآقا سلام

سایتی که در پیش روی شما قرار گرفته(نظرآقا سلام) سایت رسمی نظرآقا(مرکز دهستان زیرراه) است این سایت در شهریور ماه 1391 و با هدف خدمت و اطلاع رسانی به مردم شریف مرکز دهستان زیرراه و انعکاس مشکلات نظرآقا به مسئولین بخش، شهرستان و استان طراحی شده است. و برای چنین هدفی همواره در تلاش هستیم تا خدمات سایت را گسترش دهیم. این امر محقق نمیشود، جز با همت بلند و همکاری صمیمانه شما عزیزان. از سروران دلسوز خواهشمندیم تا در رفع نواقص و بالندگی این جریان و حرکت منت گذارده و مدیران این سایت را یاری رسانند.